Láthatatlan álarcok
Április 4-én rendezték meg Budapesten a Pszinapszist , mely Európa legnagyobb diákok által szervezett pszichológiai konferenciája. A már megszokott programok mellett idén találkozhattunk a híres stanfordi börtönkísérlet kapcsán világhírűvé vált Dr. Philip Zimbard-dal is. A XVIII. Pszinapszis a mindennapjainkban viselt "álarcaink" témáját járta körül. A rendezvény PR-osával, Bálint Eszterrel készítettem interjút.
Idén már a 18. Pszinapszisról beszélhetünk. Honnan indult ez az egész, és hogyan vált hazánk legnagyobb pszichológiai rendezvényévé?
A kezdeményezés pár ELTE-s hallgatónak köszönhető, akik az órán hallottak mellett többet is meg akartak tudni a pszichológiáról. Az esemény eleinte kb. 100 főt vonzott be, manapság a látogatók száma 3-4000 erre nőtte ki magát. A Pszinapszis Európában a legnagyobb, önkéntes diákok által szervezett szakmai rendezvény. Mindamellett, hogy a szakma legnagyobbjai adnak elő nálunk, számtalan kulturális programmal is készülünk. Gondolok itt például az életmesékre, ahol olyan emberek mesélnek életükről, akikkel szemben sztereotípiáink, előítéleteink szoktak lenni, akiknek az életét érdekes lehet megismerni.
A Pszinapszis idei témája a Láthatatlan álarcok volt. Elmondanád, hogy mit is jelent ez pontosan?
A Pszinapszis évről-évre valamilyen speciális tematikát jár körül, idén erre esett a választás. Közösen gondolkodtunk a szervezőkkel erről a témáról, arra jutottunk, hogy álarcokat mindenki visel. Ha magunkba nézünk, belátjuk: életünk minden területét áthatják ezek az álarcok. Legyen szó családról, barátokról, szerelemről, szexualitásról vagy munkáról, mindig tudjuk, melyikhez nyúljunk. Idén arra buzdítottuk vendégeinket, hogy egy pillanatra engedjék le az álarcot, lessenek be mögé, lássák meg, mit rejtenek a kulisszák, mit rejtünk mi magunk!
Mint a rendezvény PR-osa, valamint a stáb vezetője milyen teendőket kellett ellátnod?
A PR-osok feladata a megfelelő pénzügyi háttér megteremtése, mi keresünk támogatókat, akikkel kapcsolatot kell tartani. Mindezek mellett évközi programokat szervezünk valamint a reklámokért és a sajtómegjelenésért is mi felelünk. Én lehettem az a személy, aki interjúkat adhatott, még a Kossuth rádióba is meghívtak minket. A stáb vezetőjeként egy 8 fős csoportot kellett koordinálom 8 teljes hónapon át, valamint engem ért a megtisztelő feladat, hogy Zimbard professzorurat én fogadtam, intéztem neki az interjúkat és az előadását is én konferáltam föl.
Köszönöm szépen az interjút!
Botyánszki Zsóka
|